Біогазові проекти в Україні стрімко розвиваються. Станом на початок 2019 року всього налічувалось 18 проектів, 12 з яких отримали дозволи на використання “зеленого” тарифу (станом на 01.01.2019). Сумарна встановлена потужність проектів на кінець 2018 року склала 27,3 МВт електричних (потужність окремих проектів складає від 0,125 до 5,7 МВт). Найближчими часом очікується як мінімум подвоєння електрогенеруючих потужностей на біогазі.
Реалізовані проекти біогазових комплексів в агросекторі орієнтовані здебільшого на виробництво електричної енергії та продаж її за “зеленим” тарифом. У 2017 році сумарне річне виробництво електричної енергії такими біогазовими комплексами склало 53 ГВт•год. У 2018 році цей показник виріс більше, ніж удвічі, та склав 113 ГВт•год. Корисна утилізація теплової енергії з біогазу, виробленої в когенераційних установках, досі обмежена одиничними прикладами (напр., БГК Оріль-Лідер).
До останнього часу найпотужнішим в Україні за обсягом виробництва біогазу був Глобинський біоенергетичний комплекс компанії Астарта-Київ. Його проектна потужність складає 150 тис. м3 біогазу на добу. Даний біогазовий комплекс вирізняється тим, що орієнтований на виробництво теплової енергії з біогазу, яка утилізується на виробничі потреби Глобинського цукрового заводу та Глобинського соєвого заводу.
Такі компанії як Миронівський Хлібопродукт, Теофіпольська енергетична компанія та Гудвелі, отримавши цінний досвід будівництва та експлуатації існуючих, прийняли рішення щодо будівництва нових біогазових комплексів (МХП – 20 МВт у Вінницькій області, Теофіпольська енергетична компанія – 15 МВт у Хмельницькій області, Гудвелі – 1 МВт в Івано-Франківській області).