Внаслідок нафтової кризи 1973 р. була започаткована датська політика щодо перетворення соломи на енергію для зменшення енергетичної залежності від нафти.
Cьогодні Данія займає лідируючі позиції на світовому ринку, а інновації продовжують до сьогоднішнього дня для досягнення амбітної мети – постачання вільної енергії в 2050 році.
Спочатку солома використовувалася переважно фермерами для виробництва тепла, але сьогодні вона широко використовується як біопаливо в централізованих і децентралізованих теплоелектроцентралях. Нові технології, такі як піроліз і виробництво біопалива 2-го покоління, дозволяють соломі приймати більш гнучку роль у енергозабезпеченні майбутнього, в поєднанні з іншими відновлюваними джерелами енергії, і виконувати попит на більше біопалива в транспортному секторі.
Ця публікація надає огляд технологій, інноваційних рішень і політики в рамках соломи для енергетичних цілей у Данії. Він також містить перелік компаній та організацій, що володіють певними навичками та технологіями у ланцюжку постачання від виробництва, логістики, попередньої обробки, конверсії та утилізації.
Брошура “Виробництво енергії з соломи. Положення, технології та інновації в Данії” підготовлена в рамках проекту “Об’єднана мережа: від біомаси до отримання енергії”, який співфінансувати Регіональним європейським фондом розвитку та Агенством Данії з науки, технологій та інновацій.
Брошура була виконана організацією Agro Business Park (менеджер проекту), факультетом природничих наук Датського університету (KU Life), Інститутом сільського господарства і продовольчих інновацій (Agro Tech), факультетом сільськогосподарських наук університету Aarhus (DJF), і національною лабораторією з вивчення раціональних способів отримання енергії Датського технічного університету (Risш DTU).