Дата проведення | 4 червня 2019, 12:30 - 16:00 |
Організатор | НТЦ "Біомаса", УКАБ |
Місце проведення | Київ, НК «Експоцентр України», м. Київ, пр-к. Академіка Глушкова, 1, павільйон №10 |
Сайт | http://ua.up-running.eu |
Підсумковий семінар “Cтале використання деревної біомаси від обрізки і викорчовування багаторічних с/г насаджень” проводиться в рамках проект uP_running та представлятиме результати проекту, який виконувався у 2016-2019 рр.
Проект uP_running виконувався в рамках програми Horizon2020 та був спрямований на підвищення обізнаності компаній аграрної та енергетичної галузей щодо потенціалу і додаткової вигоди такого альтернативного палива, як деревна біомаса від обрізки та викорчовування багаторічних сільськогосподарських насаджень (ОВБСН), а також зменшення рівня скептицизму стосовно технологічних бар’єрів і потенційних ризиків.
Серед багатьох сільськогосподарських відходів ті, що утворюються у виноградниках, оливкових садах та плодових насадженнях, володіють значним потенціалом для багатьох країн ЄС. Потенціал деревини від ОВБСН у Європі може досягати 40 млн. т на рік (свіжої біомаси).
Україна була обрана одним із 7 стратегічних партнерів проекту, оскільки має велику щільність насаджень плодових дерев і виноградників, а отже і потенціал використання відходів виробництва для теплової енергії.
За оцінкою експертів Біоенергетичної асоціації України за даними 2016 року, енергетичний потенціал деревини ОВБСН в Україні складає близько 109 тис. т н.е./рік. На сьогодні зазвичай дану біомасу спалюють під відкритим небом, залишають на краю поля або подрібнюють та розкидають по поверхні ґрунту. Загалом, не зважаючи на «недовикористання» потенціалу, існують успішні приклади створення сучасних ланцюжків доданої вартості на місцевому або регіональному рівнях, у яких повністю або частково використовується біомаса від ОВБСН.
В рамках семінару були представлені результати розроблених в рамках проекту uP_running ланцюгів доданої вартості на основі біомаси ОВБСН, розташованих у Вінницькій, Київській, Одеській та Запорізькій областях.
ПРЕЗЕНТАЦІЇ Семінару:
- Стан та перспективи розвитку біоенергетики в Україні – Георгій Гелетуха, Біоенергетична асоціація України
- Проблеми та перспективи використання агробіомаси для виробництва енергії в Україні – Тетяна Желєзна, Біоенергетична асоціація України, НТЦ “Біомаса”
- Основні моменти використання енергії біомаси ОВСН: огляд демонстраційних проектів та найкращих практик – Семен Драгнєв, НТЦ “Біомаса”
- Напрацювання проекту up_Running: де шукати та як користуватись – Ольга Гайдай, НТЦ “Біомаса”
Відео відзняте в процесі реалізації двадцяти демонстраційних проектів в Україні, Греції, Італії та Іспанії можна переглянути на YouTube каналі проекту uP_running.
Контактний email: ukraine[at]up-running.eu; haidai[at]biomass.kiev.ua