Під час саміту G20 розпочав роботу Глобальний біоенергетичний альянс!

12/09/2023

Глобальний біоенергетичний альянс (Global Biofuel Alliance | GBA) офіційно презентований і розпочав роботу під час саміту G20 у Нью-Делі 9 вересня 2023 року. Започаткували GBA такі країни як Індія, США, Китай, Бразилія, Сінгапур, Бангладеш, Італія, Аргентина, Маврикій та Об’єднані Арабські Емірати.

Глобальний біопаливний альянс (GBA) — це прагнення консолідувати уряди, міжнародні організації та промисловість для сприяння впровадженню біопалива.

Ініціювала створення Альянсу Індія, яка є одним із найбільших виробників і споживачів біоетанолу у світі. У 2022 році країна виробила 8,5 мільярда літрів біоетанолу, що становить близько 10% світового виробництва.

Загалом члени GBA є як основними виробниками, так і споживачами біопалива: на США припадає 52%, на Бразилію — 30% та Індію — 3%. Разом це близько 85% виробництва та близько 81% споживання етанолу.

Цілі обʼєднання

Альянс має намір прискорити глобальне впровадження біопалива шляхом сприяння розвитку технологій, активізації використання сталих біопалив та формування надійних стандартів і сертифікації за допомогою участі широкого кола зацікавлених сторін.

Учасники альянсу мають плани підвищити виробництво і використання біоетанолу та інших біопалив, зокрема біодизелю та біогазу, а також сприяти розвитку технологій, які допоможуть зробити біоенергію більш доступною та конкурентоспроможною. Крім того, оголошені кроки з розвитку сектору сільського господарства, яке є ключовим джерелом сировини для біоенергетики у всьому світі.

Співпраця вестиметься у таких сферах:

  • Розробка стандартів і нормативів для біоенергії.
  • Дослідження та розробка нових біоенергетичних технологій.
  • Просування біоенергії на міжнародних ринках.

Ініціатива, яка об’єднує найбільших споживачів і виробників біопалива для розвитку та впровадження біопалива, має на меті позиціонувати біопаливо як ключ до енергетичного переходу та сприяти створенню робочих місць та економічному зростанню.

Альянс також буде науковим та експертним центром, де акумулюватимуться знання і передові розробки у сфері передових біопалива.

Глобальний біоенергетичний альянс

Плани з виробництва біопалива

Згідно із заявою представників альянсу, у 2022 році світовий ринок етанолу оцінювався в 99,06 мільярда доларів США, і прогнозується, що до 2032 року він зросте на 5,1 відсотка, а до 2032 року перевищить 162,12 мільярда доларів США.

У GBA прагнуть виробляти 100 мільярдів літрів біоетанолу до 2030 року.

Розширення альянсу

Варто зазначити, що після презентації загалом 19 країн і 12 міжнародних організацій підтвердили готовність приєднання до GBA.

Це Аргентина, Бразилія, Канада, Індія, Італія, Південна Африка та Сполучені Штати Америки, Бангладеш, Маврикій, Сінгапур та Об’єднані Арабські Емірати, а також Фінляндія, Ісландія, Кенія, Гайана, Парагвай, Сейшельські острови, Шрі-Ланка та Уганда.

Глобальний біоенергетичний альянс

Міжнародні організації, які долучаться до GBA: Світовий банк, Азіатський банк розвитку, Всесвітній економічний форум, Всесвітня організація зрідженого газу, ООН-Енергія для всіх, ЮНІДО, платформа Biofutures, Міжнародна організація цивільної авіації (ІКАО), Міжнародне енергетичне агентство (МЕА), Міжнародний енергетичний форум, Міжнародне агентство з відновлюваної енергії (IRENA), Всесвітня асоціація біогазу.


Джерело: Bioenergy International.